Saved Bookmarks
| 1. |
zang co. has the option to either further process product alpha to produce priduct zeta.the selling price of the product alpha is 36 per unit and its costs $23 produce each unit of product alpha. zeta would be sold fir $55 and would require an additional $25 cost for production.what is the differencial cost to produce product zeta. |
|
Answer» Explanation: |
|