Saved Bookmarks
| 1. |
, If 24 ball pens cost 56, find the cost of 18 such pens. |
|
Answer» Cost of 24 pens = Rs 56=> Cost of 1 pen = Rs 56/24 = Rs 7/3=> Cost of 18 pens = Rs( 7/3 × 18) = Rs 42 Hit like if you find it useful |
|