Saved Bookmarks
| 1. |
The cost of 13 kg sweets is 1273. What is the cost of 1 kg sweets? |
|
Answer» Step-by-step explanation: 13kg=1273 1kg=x 13/1=1273/x 13=1273/x x=1273/13 x=98 So 98 is your answer |
|