1.

The cost of 13 kg sweets is 1273. What is the cost of 1 kg sweets? ​

Answer»

ANSWER:

98

Step-by-step explanation:

13kg=1273

1kg=x

13/1=1273/x

13=1273/x

x=1273/13

x=98

So 98 is your answer



Discussion

No Comment Found