1.

The cost of 4kg of rice is 256 4/5 .what is cost of Ikg of rice ?​

Answer»

Answer:

4kg --------> 256

1kg ---------> ?

Step-by-step EXPLANATION:

Do CROSS multiplication

U will GET the answer



Discussion

No Comment Found